Soufflet Agro Polska najbardziej kojarzona w naszym kraju jest z jęczmieniem browarnym. Firma kontraktuje z rolnikami produkcję i zapewnia nasiona odmian jęczmienia browarnego, aby zapewnić odpowiedniej jakości jęczmień na potrzeby produkcyjne słodowni zlokalizowanej w Poznaniu. Grupa Soufflet posiada sieć stacji doświadczalnych oraz własne centrale nasienne, by mieć kontrolę nad całym procesem selekcji odmian oraz produkcji materiału siewnego.

Marka nasion Soufflet Seeds to linia hybrydowych odmian kukurydzy wyselekcjonowana dla naszego regionu.

- Aby wybrać najlepsze pozycje prowadzone są doświadczenia odmianowe w 62 lokalizacjach w Europie i 10 u nas w kraju. Odmiany badane są pod względem przydatności na ziarno oraz kiszonkę. Aby zapewnić najlepszą jakość materiału siewnego, niezależnie od warunków pogodowych, produkcja odbywa się w Rumunii na nawadnianych polach – podaje firma.

Poleca na ten sezon pięć odmian kukurydzy:

Instilla - FAO 230. Jest to odmiana ziarnowa, tolerancyjna na różne warunki glebowe. Posiada kolbę typu fix i ziarno flint-flint-dent. Charakteryzuje się dobrym wigorem początkowym nawet na stanowiskach wolniej ogrzewających się. Efekt stay green oraz duża zawartość skrobi w ziarnie pozwala na wykorzystanie tej odmiany również na wysokoenergetyczną, wczesną kiszonkę.

Avicii - FAO 250-260. Uniwersalna odmiana polecana na ziarno oraz kiszonkę o ziarnie typu flint-dent. W badaniach uzyskała rewelacyjne wyniki plonowania na ziarno oraz kiszonkę. Średnia wydajność suchej masy na poziomie 24,2 t/ha o zawartości skrobi powyżej 34 proc. strawności włókna DINAG 54,0. Duży udział ziarna podnosi koncentracje energii w kiszonce. Charakteryzuje się dobrym wigorem początkowym oraz silnym efektem stay green. Rośliny są wysokie, masywne i dobrze ulistnione.

Papouazi - FAO 260. Niewymagająca hybryda o ziarnie typu flint-dent do użytkowania na ziarno, kiszonkę oraz biogaz. Zalecana jest na wszystkie warunki uprawy. Aby w pełni wykorzystać potencjał plonu ziarna, najlepiej wybierać stanowiska średnie do dobrych. Rośliny są wysokie i masywne, odporne na wylegnie o dobrym ulistnieniu i silnym efekcie stay green.

Databaz – FAO 260. Odmiana dentowa, która wyróżnia się plonem ziarna. Przeznaczona jest na gleby średnie i dobre. Dzięki efektowi dry down ziarno w końcowej fazie dojrzewania bardzo dobrze oddaje wodę. Kolby typu flex pozwalają adaptować się do każdych warunków uprawy, a mocny system korzeniowy sprawia, że odmiana dobrze sobie radzi z okresowymi suszami.

Itea - FAO 270. Odmiana dentowa o bardzo wysokim potencjale plonowania. Rośliny o średnio niskiej wysokości z mocnym systemem korzeniowym, całą swoją energie koncentruje na wytworzeniu masywnych kolb. Odmiana dedykowana jest na południowe rejony kraju. Silny efektowi dry down zapewnia szybką redukcję wilgoci w ziarnie przed zbiorem. Nadaje się do intensywnej uprawy na średnie i dobre stanowiska.