Program NASIONA PREMIUM jest inicjatywą firm DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o., Du Pont Poland Sp. z o.o. oraz Top Farms Agro Sp. z o.o.

Jego głównym celem jest promowanie i zachęcanie rolników do stosowania efektywnych i nowoczesnych technologii produkcji zbóż w oparciu o kwalifikowany materiał siewny najnowszych odmian o dużym potencjale plonowania. W jego ramach do nabycia są do nabycia nasiona pszenicy ozimej odmian Ostroga i Muszelka wyprodukowane przez firmę nasienną Top Farms Agro Sp. z o.o.

Uczestnicy programu w ramach zakupu kwalifikowanego materiału siewnego mają zapewnione fachowe doradztwo ze strony Du Pont Poland. Jak nam powiedział pracownik tej firmy Jacek Czernichowski: wraz z materiałem siewnym przekazywana jest precyzyjnie opracowana, szczegółowa technologia uprawy każdej z tych odmian. Uwzględnia ona wszelkie drobne detale agrotechniczne, decydujące często o pełnym wykorzystaniu tkwiącego w nich biologicznego potencjału plonowania. Nabywcy mogą także liczyć na doradztwo firmy w zakresie ochrony roślin na terenie gospodarstwa.

Źródło: farmer.pl