O tym, że jakość wody ma wpływ na zdrowie człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. O pokoleń dbałość o czystość ujęć wody i jej jakość jest nam znana i wpajana od najmłodszych lat.

W wielu przypadkach jednak zapominamy o tym, że jakość wody ma ścisłe powiązania z prowadzoną przez nas produkcją rolną. Tak jak woda pitna ma wpływ na zdrowie człowieka. Tak samo ma ona znaczący wpływ na wyniki produkcyjne w hodowli drobiu, bydła, trzody czy innych zwierząt hodowlanych. Uczestnicząc praktycznie we wszystkich procesach fizjologicznych, woda ma wpływ na jakość produkowanego mięsa, mleka, jaj.

Szwajcarka firma Penergetic opracowała oraz opatentowała technologię będącą dziś częścią dostępnej w Polsce technologii MaxProfit. AquaKat, to urządzenie zapewniające każdemu gospodarstwu domowemu, czy hodowcy dostęp do wody o źródlanej jakości i takich samych właściwościach.

System AquaKat zapobiega odkładaniu się kamienia wapiennego w rurach, poidłach czy innych urządzeniach. System ten powoduje zmniejszenie zużycia wody, jej większą wydajność, lepsze i efektywniejsze wykorzystanie pasz przez zwierzęta. Woda poddana działaniu AquaKat jest łatwiej przyswajana przez organizm, posiada lepsze walory smakowe. Woda ta, jest też skutecznym nośnikiem dla witamin i innych środków podawanych za jej pomocą.

AquaKat jest systemem niezwykle prostym w montażu, nie mającym bezpośredniego kontaktu z wodą. Jako system o dożywotnim działaniu wyróżnia się niskim w porównaniu z filtrami kosztem zakupu. Jest to urządzenie bezobsługowe, nie wymagające późniejszego wkładu finansowego. Raz zainstalowane działa dożywotnio.

System AquaKat, jako emiter wzorców cząsteczkowych posiada szereg europejskich certyfikatów jakości. Jego skuteczność powoduje, że znajduje on swoje zastosowanie w gospodarstwach domowych, winnicach, hodowlach, uprawach polowych (polepsza skuteczność ŚOR) w blisko 40 krajach na świecie.