Jesteśmy w pierwszym roku obowiązującego rolników Rozporządzenia, w skrócie zwanego programem azotanowym. Z drugiej strony za nami sezony pełne skrajności. W tym roku, dla wielu regionów mija kolejny sezon z silnym niedoborem opadów. To ostatecznie wpływa negatywnie na uzyskiwane w gospodarstwach wyniki produkcyjne ozimin.

Jak odnaleźć się w takich okolicznościach?

Na to pytanie będą próbować odpowiedzieć zaproszeni do debaty przedstawiciele świata nauki i praktyki. Uczestnicy, wspólnie zastanowią się jakie czynniki mają największy wpływ na wyniki produkcyjne uzyskiwane w gospodarstwie. Czy oby za wszystkie niepowodzenia można winić czynniki środowiskowe?

Do wysłuchania debaty zaprasza, jeden z uczestników dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W debacie udział także potwierdzili:

prof. dr hab. Wojciech Lipiński, dyrektor, Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Warszawie
dr inż. Ryszard Bandurowski, prezes zarządu, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Twardawie
Wiesław Gryn, rolnik gospodarujący na łącznej powierzchni ok. 800 ha (woj. lubelskie)
Mirosław Szarzyński, prezes zarządu, CGK Sp. z o.o., rolnik zarządzający gospodarstwami w Ogardach (woj. lubuskie) i Nietuszkowie (woj. wielkopolskie) na łącznej powierzchni ok. 1600 ha

 Zapraszamy do wzięcia udziału w 7. edycji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie”. Konferencja odbędzie się 7 listopada w Global Expo ul. Modlińska 6D w Warszawie.

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś! Zapraszamy!

 

Sprawdź ceny kontraktów terminowych