- Wyższa cena byłaby nieuzasadniona, biorąc pod uwagę panujące uwarunkowania. Po pierwsze, ta cena zawiera ponad 18-proc. premię w porównaniu z sześciomiesięczną ceną rynkową. I jest to cena bliska historycznego maksimum. Po drugie, rekomendacje domów maklerskich określiły cenę docelową w granicach 32-44 zł, a więc oferowana przez nas cena jak najbardziej się w tym przedziale mieści. I wreszcie, popatrzmy na prognozy analityków na lata 2012 i 2013 - tak dobry rok jak 2011 w najbliższym czasie w branży chemicznej się nie powtórzy. Rosną ceny surowców, przy jednoczesnym spadku cen produktów, co przekłada się na spadek marż - powiedział Kantor w wywiadzie dla "Parkietu".

Wiceprezes poinformował też, że obecnie spółka nie planuje wejścia na warszawski parkiet, ale uważa, że jest to bardzo silna platforma i debiut mógłby przynieść potencjalne korzyści firmie i jej akcjonariuszom.

"Parkiet" dowiedział się, że ewentualnemu debiutowi Acronu na GPW będzie towarzyszyła emisja akcji.

Obecnie głównym akcjonariuszem Grupy Azoty Tarnów jest Skarb Państwa, posiadający 32,05 proc. akcji. Grupa Acron to wiodący globalny producent nawozów mineralnych z siedzibą w Nowogrodzie Wielkim. W swojej ofercie ma 40 produktów chemicznych sprzedawanych do 60 krajów na całym świecie.