Czy to zapowiedź spadków cen? Z informacji można wywnioskować, że bardzo możliwe. Zapytaliśmy o udostępnienie cennika. - Są to informacje stanowiące tajemnicę handlową spółki – odpowiedziała nam na tt Studzińska.

Screen z tt
Screen z tt

Screen z tt
Screen z tt

AKTUALIZACJA: Dnia 29 grudnia 2021 r. rzeczywiście pojawiły się w sieci informacje o nowym cenniku firmy Anwil. Z nieoficjalnych danych wynika, że jest w nim napisane, iż nowe ceny mają obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. Są one wprowadzane dla 25 proc. styczniowych ilości kontraktowych. Saletra amonowa wyceniona została w nim na ok. 2600 zł/t . 

Screen z Twittera RoLnikPL
Screen z Twittera RoLnikPL

Rolnicy poprzez media społecznościowe informują o obniżkach.

Przypominamy, że 23 grudnia pojawiła się informacja o gwałtownych wzrostach cen nawozów, zwłaszcza azotowych. Saletra amonowa, która była wyceniana wcześniej na ok. 2600 zł/t netto, podrożała do powyżej 4 tys. zł na tonie. Pojawiły się dane, że sprzedaż jest wstrzymana, a tylko nieliczne punkty dystrybucyjne, podawały cenniki i umożliwiały zakup nawozów.

W mediach społecznościowych można było znaleźć 23 grudnia cennik, który zapowiadał podwyżki od 27 grudnia, czyli po świętach. Screen poniżej.

Screen z profilu Facebook Fermowa świnka
Screen z profilu Facebook Fermowa świnka

Tego dnia Studzińska udostępniła poniższy Tweet.

Następnie 27 grudnia Daria Studzińska opublikowała na Twitterze kolejną informację. - Na bieżąco obserwujemy notowania gazu, a te w okresie świątecznym uległy korekcie w dół. Działamy elastycznie i na bieżąco będziemy dostosowywać ofertę cenową do realiów rynkowych – poinformowała.

Z najnowszego, dzisiejszego wpisu, czyli z 28 grudnia, wynika, że firma zareagowała. Jakie będą ceny? Jeszcze nie wiadomo. Trzeba ich szukać u dystrybutorów firmy. Informujcie nas w komentarzach.