Firma Polwax dawniej LOTOS Parafiny to największy polski i jeden z wiodących w Europie producentów i dystrybutorów parafin rafinowanych i odwanianych. Spółka posiada dwie fabryki zlokalizowane w Jaśle i Czechowicach-Dziedzicach.

- Prywatyzacja to kolejny etap rozwoju. Chcemy rozwijać produkcję i rozbudowywać rynek. Umacniać się tam, gdzie już jesteśmy znani, ale i poszukiwać nowych zastosowań dla oferowanych produktów - zapewnia wiceprezes Jacek Stelmach, wiceprezes zarządu spółki Polwax. - Najszybciej i najwszechstronniej rozwijaną przez nas grupą asortymentową są i będą produkty przeznaczone do zastosowań przemysłowych - dodaje prezes.

Receptury antyzbrylaczy Salwax i Agrowax produkowane przez spółkę parafinową powstały w oparciu o surowce ropopochodne, aminy tłuszczowe oraz różnego rodzaju dodatki. Produkowane przez spółkę środki znajdują zastosowanie, jako kondycjoner zarówno dla saletry amonowej i nawozów otrzymywanych na jej bazie, jak i nawozów fosforowych.

- To grupa produktów z olbrzymim potencjałem wzrostu. Ale jednocześnie trudny i wymagający rynek, na którym od 2010 roku stopniowo budujemy własną pozycję - wyjaśnia Jacek Stelmach.