Władzom Puław udało się pozyskać w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dofinansowanie na doposażenie Puławskiego Parku Naukowo - Technologicznego (PPNT). Miasto podpisało umowę, na mocy której na jego konto wpłynie 32,9 mln zł.

- Całkowita wartość projektu to 37 mln zł. Pozyskana suma to dokładnie taka kwota, o jaką się staraliśmy. Mamy zamiar poważnie doposażyć Park powiedział Grzegorz Nakonieczny, wiceprezydent Puław, cytowany przez serwis e-puławy.

Jak podaje portal, Urząd Miasta przymierza się do zakupu niezbędnego wyposażenia dla czterech laboratoriów. W tej chwili głównym partnerem PPNT jest Instytut Nawozów Sztucznych.

- Przeznaczymy jeszcze około 5 mln zł. na działające już laboratorium tworzyw biodegradowalnych. Kolejne 10 mln zł przeznaczymy na nowy projekt Instytutu Nawozów Sztucznych związany z ekstrakcją surowców roślinnych - zapowiada wiceprezydent Grzegorz Nakonieczny.

Władze Puław myślą również o laboratorium azotanów srebra i laboratorium półprzewodników. Chcą, by PPNT stał się jednostką nowoczesną, innowacyjną i przyciągał nowych inwestorów.