Pierwszą ze zmian jest wprowadzenie nowej formuły CHAAT do płynnych nawozów serii PLONVIT. Znana „Zetka" (Plonvit „Z"), „Erka" (Plonvit „R") oraz pozostałe nawozy mikroelementowe serii Plonvit są sukcesywnie wzbogacane o biostymulujący kompleks aminokwasów, witamin oraz tytanu.

Kolejną zmianą w ofercie jest udoskonalenie płynnych jednoelementowych nawozów mikroelementowych serii MIKROVIT, które aktualnie zawierają zdecydowanie wyższą zawartość (liczoną w gramach) składnika pokarmowego w litrze: Fe - 75 g, Cu -80 g, Zn - 112 g i Mn - 160. W tej serii produktów został wprowadzony zupełnie nowy MIKROVIT Si-150 - nawóz o właściwościach ochronnych zwiększający odporność roślin na patogeny.

W tym roku firma wprowadziła na rynek serię nawozów Makrovit. Odznacza się ona, jak przekonuje producent, wysoką koncentracją składników pokarmowych oraz łatwością stosowania. Przygotowanie cieczy użytkowej do oprysków trwa bardzo krótko, co ma znaczenie wtedy, kiedy rolnik w krótkim okresie musi wykonać zabieg.

Na rynek ogrodniczy wprowadzono nawozy serii HYDROPON - przeznaczonej do fertygacji. Na nawozy tej serii składają się cztery formulacje NPK z mikroelementami, w pełni rozpuszczalne w wodzie, umożliwiające przygotowanie pożywek, począwszy od fazy rozsady, poprzez cały okres wegetacji roślin warzywnych (pomidory, ogórki), kwiatów i roślin ozdobnych z liści.

Intermag rozszerza również swoją ofertę agrochemikaliów. Od tego roku wprowadzony został nowy kondycjoner wody Pro Aqua pH. Produkt jest najbardziej innowacyjnym preparatem przeznaczonym do uzdatniania wody stosowanej w zabiegach dolistnych.