W pierwszej kolejności podjęte zostały działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej w Policach. Rozpatrywany jest projekt budowy na terenie zakładu elektrociepłowni na gaz. Trwają również analizy dotyczące budowy elektrociepłowni w ZAK. - Prowadzimy także rozmowy w sprawie umowy gazowej z PGNiG. Jako Grupa jesteśmy obecnie największym odbiorcą gazu w Polsce, w związku z tym liczymy na to, że uda się nam osiągnąć korzystne dla obu stron porozumienie - powiedział prezes zarządu Azotów Tarnów Jerzy Marciniak.
Istotne jest bowiem, że wraz z budową interkonektorów i otwarciem terminala LNG pojawiła się możliwość importu gazu przez inne niż obecnie podmioty. - Inwestycje będą prowadzone także na terenie Zakładów Chemicznych „POLICE". Liczymy, że wzrosną one z 40 milionów złotych do ponad 100 - dodał Marciniak.
W najbliższych planach Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów jest również konsolidacja specjalistycznych spółek-córek ZAK, „POLIC" i Azotów Tarnów. Należą do nich firmy serwisowe oraz logistyczne, w szczególności zajmujące się logistyką kolejową.
W wyniku wejścia do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów „POLICE" zyskały silnego partnera, który w dłuższej perspektywie wzmocni bezpieczeństwo biznesowe spółki. - Podjęliśmy szereg działań, aby pozycja „POLIC" była na tyle silna, żeby w przyszłości nie zagroziła jej potencjalna dekoniunktura - powiedział Krzysztof Jałosiński, prezes Zarządu Z.Ch."POLICE" S.A.
- W „POLICACH" od 1 października będzie funkcjonować nowa struktura organizacyjna. Jej wdrożenie, to kolejny etap realizacji procesu restrukturyzacji naszej firmy - dodaje Jałosiński.
Komentarze