Przeważnie w takcie sezonu wegetacyjnego rzepaku, bor podaje się 3-4 czasem 5-krotnie w mniejszych dawkach, stosując od 100–250 g B/ha. Bor jest pierwiastkiem bardzo mało ruchliwym i słabo się przemieszcza w roślinie. Dla uzyskania odpowiedniej skuteczności, najlepiej jest przeprowadzić zabieg opryskiwania przy wilgotności powietrza w granicach 60-80 proc.

Pierwszy termin aplikacji nawozów dolistnych przypada jesienią w fazie, gdy rzepak wykształci ok. 5-7 liści (BBCH 15–17). Kolejny zabieg przeprowadza się na kilka tygodni przed spoczynkiem zimowym.

Spośród nawozów dolistnych dostarczających bor do wyboru jest np.: Adob Bor, Foliq Bor, Arysta Bor, Ekolist mono Bor, Agravita Bor.

Bor można z dobrym skutkiem aplikować dolistnie w formie pojedynczego lub wieloskładnikowego nawozu zawierającego w swoim składzie ten mikroelement. Przy wyborze nawozu warto zwracać uwagę i kierować się zawartością składników w przeliczeniu na czysty składnik.

Przy doborze nawozów dolistnych należy zwrócić uwagę na formę nawozu. Mikroelementy są szybciej pobierane przez rośliny z chelatów, a te działają bardzo efektywnie w temperaturze powyżej 15°C. Zatem, w zależności od temperatur we wczesnym jesiennym zabiegu dokarmiania aplikuje się najpierw chelaty, a w momencie niższych temperatur, w późnojesiennym sole.

Niedobór boru jest przyczyną zaburzenia wzrostu i rozwoju korzenia oraz części nadziemnych roślin. Niewystarczający poziom składnika będzie powodował zahamowanie tworzenia łuszczyn oraz niską zawartość nasion w łuszczynie.