Przepisy ograniczają możliwość stosowania nawozów przed 1. marca. Unijny przepis, który zezwala na nawożenie azotem dopiero po tym terminie nie współgra z aktualnymi warunkami i rozwojem roślin. Wprawdzie Ryszard Kamiński, Podsekretarz Stanu w MRIRW na Targach Polagra Premiery 2020 poinformował, że resort rolnictwa będzie wnioskować do Komisji Europejskiej o jednorazowe odstępstwo dotyczące możliwości przyspieszenia o dwa tygodnie zastosowania nawozu azotowego w Polsce, to na decyzję trzeba będzie poczekać.

Jednak w tym czasie, kiedy oczekujemy decyzji, rośliny w najlepsze rosną i potrzebują odżywienia. O tym co możemy zrobić w najbliższych tygodniach na swoich polach oraz jaką podjąć strategię nawożenia w warunkach stresowych powodowanych suszą dyskutować będziemy na konferencjach regionalnych Farmera „Przez Innowacyjność do Sukcesu".

Tematykę związaną z nawożeniem przybliżać będą najlepsi specjaliści tej dziedziny: dr hab. Jarosław Potarzycki i dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

- 23 stycznia - Zamek Gniew, Gniew, (woj. pomorskie),
- 28 stycznia - Jasek Premium Hotel Wrocław, Wrocław (woj. dolnośląskie),
- 30 stycznia - Hotel Remes, Opalenica (woj. wielkopolskie),
- 11 lutego - Hotel Artis, Sitaniec k. Zamościa (woj. lubelskie),
- 20 lutego - Pałac Łazienki II, Ciechocinek (woj. kujawsko-pomorskie),
- 25 lutego - Hotel Anders, Stare Jabłonki (woj. warmińsko-mazurskie),
- 27 lutego - Hotel Dworek Tryumf, Księżyno (woj. podlaskie).

 

Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji online.