Głównym założeniem przy opracowaniu aplikacji mobilnych było umożliwienie korzystania z nich także podczas prac polowych czy lustracji plantacji. Problemy pojawiające się podczas wegetacji roślin są na bieżąco konsultowane z ekspertami firmy, którzy wskazują racjonalne rozwiązania przynoszące szybkie efekty.

Ze względu na zakresy funkcjonalności zostały one podzielone na dwie kategorie. Pierwsza Intermag AgroExpert ma za zadanie m.in. diagnozowanie niedoborów składników pokarmowych w danej uprawie, sprawdzenie mieszalności nawozów oraz nawozów ze środkami ochrony roślin czy uzyskanie informacji o bieżących wydarzeniach w firmie i na rynku, najnowszych publikacjach, wydawnictwach, promocjach.

Druga kategoria to Intermag CropAssist która m.in. umożliwia korzystanie z kalkulatora nawożenia Intermag szacującego orientacyjne koszty nawożenia dolistnego i biostymulacji upraw, korzystanie z profesjonalnych programów nawożenia dolistnego i biostymulacji dla poszczególnych upraw czy profesjonalne konsultacje agrotechniczne z ekspertami.

Z aplikacji Intermag można korzystać dzięki urządzeniom (telefony i tablety) wyposażonym zarówno w system Android, jak i iOS. Aplikacje można pobrać za darmo z portalu Google Play oraz App Store.