Jak podają Zakłady Azotowe Puławy poprzez serwis Twitter, ceny nawozów mogą wzrosnąć.

Przedłużająca się zima w Stanach Zjednoczonych może doprowadzić do wzrostu cen surowców rolnych, a to z kolei będzie miało pozytywny wpływ na rynek nawozów. Na taki scenariusz wskazuje w wywiadzie dla serwisu PAP prezes Grupy Azoty Paweł Jarczewski.

ZA Puławy podały także na Twitterze, że Grupa Azoty nie planuje wydatków na wspólne projekty poszukiwań surowców z KGHM ani gazu z PGNiG.
GA rozważa natomiast wydanie 300 mln zł na projekt rozbudowy instalacji kaprolaktamu, wykorzystywanego do produkcji niektórych tworzyw konstrukcyjnych oraz włókien nylonowych.

Jak podała dziś spółka, pracownicy Grupy Azoty Puławy zostali nagrodzeni jako współautorzy dwóch wynalazków na Targach Innowacji Brussels Innova 2013.

Złoty medal z wyróżnieniem oraz nagrodę specjalną otrzymał wynalazek pt. „Sposób oczyszczania płynów z odsiarczania spalin od związków fluoru oraz urządzenie do realizacji tego sposobu." zgłoszony przez Instytut Nawozów Sztucznych w Puławach oraz Zakłady Azotowe „Puławy" .

Złoty medal otrzymał ponadto wynalazek pt. „Sposób rozkładu wodoronadtlenku cykloheksylu w procesie utleniania cykloheksanu" zgłoszony przez Instytut Chemii Przemysłowej oraz Zakłady Azotowe „Puławy".