Pierwszą z zapowiadanych nowości do stosowania dolistnego jest preparat aminokwasowy Aminoprim. Jest to organiczny stymulator wzrostu, który zawiera wysokoskoncentrowaną dawkę aminokwasów (50 proc. aminokwasów pochodzenia naturalnego w tym 15 proc. wolnych aminokwasów), a także krótkołańcuchowych peptydów pochodzenia naturalnego. Jakie ma działanie? Aplikować go można w celu zwiększenia tolerancji roślin na stres, a także szybkiej regeneracji po wystąpieniu warunków stresowych – mowa o przymrozkach, suszy, nadmiernej ilości wody czy chorobach. Preparat został przebadany pod kątem jego mieszalności z najpopularniejszymi pestycydami w Instytucie Ochrony Roślin w Sośnicowicach.

Drugą nowością jest trochę zmieniony - Bormax Turbo – dolistny nawóz borowy. W preparacie tym zastosowano technologię INT, która zwiększa szybkość i efektywność pobierania, przemieszczania oraz przyswajania składników pokarmowych. Płynny nawóz zawiera 150 g boru (B) w 1 litrze w formie boroetanoloaminy. Przeznaczony jest do nawożenia pozakorzeniowego. Według własnych wyników badań w wyniku stosowania Bormax Turbo w porównaniu z inną boroetyloaminą (bez technologii INT) - w liściach młodych było o 65 proc. więcej boru, a w starszych o ponad 180 proc.

Kolejną nowością Intermag jest Cynko-Bor Turbo, gdzie również zastosowano technologię INT, która zwiększa szybkość i efektywność pobierania. Właśnie o tę szybkość przyswajania chodzi, bo nawóz ma za zadanie przyspieszone wchłaniane i transport boru i cynku w roślinach dzięki mechanizmowi zaadoptowanemu wprost z natury. Ten płynny nawóz zawieraj 110 g boru (B) i 50 g cynku (Zn) i w 1 litrze preparatu. Przeznaczony jest do nawożenia pozakorzeniowego. Cynko-Bor Turbo został również przebadany pod kątem mieszalności z podstawowymi środkami ochrony roślin.

Cupran to nowy nawóz miedziowy. Zawierający tlenochlorek miedzi (385 g/l). Jest to preparat płynny, który jest też łatwy do sporządzania cieczy użytkowej. Na przykład w uprawie ziemniaka aplikuje się go w dawce 2,5-3 l/ha w trzech zabiegach – początek zawiązywania bulw, kiedy bulwy osiągają 20-30 proc. typowej masy i kiedy osiągają ok. 40 proc. typowej masy. Intermag podkreśla, że środek odznacza się wysoką odpornością na zmywanie.

Intermag planuje też wprowadzenie na rynek formy żelowej swoich nawozów dolistnych. Takim preparatem będzie Plonvit Żel 20-20-20 + mikro. Ma on łączyć zalety nawozu krystalicznego (wysoka zawartość składników pokarmowych) i płynnego (łatwe dawkowanie i sporządzanie cieczy użytkowej). Dodatkowo ma on właściwości kondycjonera wody - podwyższa jakość cieczy użytkowej. Polecana dawka to 2-5 l/ha. Zalecany jest w szerokim spektrum upraw, zarówno w rolniczych, jak i ogrodniczych.

W tym roku wprowadzono na rynek preparat Strech, który ma za zadanie ograniczenie strat podczas żniw. W jaki sposób? Ogranicza bowiem osypywanie nasion rzepaku oraz nasion roślin strączkowych podczas zbioru. Działa też na zboża poprzez ograniczenie porastania ziarna w kłosie. Zawiera on substancję CMC - sól sodową karboksymetylocelulozy. Jest ona używana także w przemyśle spożywczym jako dodatek do produktów nabiałowych. Zalecana dawka to 1 l/ha na około 2-3 tyg. przed zbiorem rzepaku i strączkowych. W uprawie zbóż z kolei w pełni dojrzałości ziarna.

Intermag w swojej ofercie ma też preparaty mikrobiologiczne. Wśród nich są środki do stosowania w ogrodnictwie, seria biopreparatów Bactim.