PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowy nawóz z Polic

Autor:

Dodano:

Tagi:

Zakłady ChemiczneZawiera on 7 proc. azotu w formie amonowej, 7 proc. fosforu rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, czyli przyswajalnego, oraz 7 proc. potasu w formie chlorku potasu. To właśnie ze względu na identyczną procentową zawartość wymienionych składników, w nazwie nawozu znalazła się liczba 777.

Z racji kompleksowego charakteru, nie mogło w nim także zabraknąć magnezu (4 proc.), siarki (20 proc.), oraz szeregu mikroskładników: boru, kobaltu, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu, cynku.

Nawóz ten może być stosowany wiosną we wszystkich roślinach uprawnych jak: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i w sadownictwie.

Produkowany jest jako nawóz granulowany. Dla zapobieżenia zbrylaniu się, granule powlekane są środkami antyzbrylającymi.

Źródło:Zakłady Chemiczne Police/farmer.plPodobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.16.210
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.