Firma ADOB specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości schelatyzowanych nawozów  mikroelementowych, saletry wapniowej oraz siarczanu i azotanu magnezu przeznaczonych do stosowania w uprawach rolniczych, sadowniczych, fertygacji  i hydroponice.

-Rozpoczynając naszą działalność jesienią 1990 roku nie przypuszczaliśmy, że będziemy rozwijać się tak szybko i dynamicznie   – mówi prezes  i właściciel firmy Pan Adam Nawrocki.

-Bardzo nas cieszy, że dzięki  naszym nawozom tysiące rolników w Polsce i jeszcze więcej na całym  świecie, może osiągać wyższe i lepsze jakościowo plony. Nasza strategia inwestycji w badania i rozwój, nowoczesne technologie produkcji oraz wysoką jakość wytwarzanych produktów okazała się słuszna i została doceniona przez producentów rolnych  i naszych partnerów handlowych - podkreśla prezes firmy.

ADOB posiada 2 zakłady produkcyjne – w Poznaniu i we Wrocławiu-Złotnikach, nowoczesne laboratoria badawcze i własny dział rozwoju. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi i międzynarodowymi koncernami, posiada liczne patenty technologiczne -  między innymi światowy patent na biodegradowalny czynnik chelatujący IDHA (wspólnie z Bayer AG) oraz technologię produkcji chelatu HBED. Firma eksportuje swoje nawozy do ponad 80 krajów na świecie a Basfoliar 2.0 36 Extra to do lat lider na rynku nawozów dolistnych w Polsce.

Pozycję ADOB na globalnym rynku nawozów specjalistycznych podkreśla aktywny udział firmy w międzynarodowych programach i projektach badawczych, takich jak:

- Harvest Zinc; globalny projekt dotyczący nawożenia cynkiem realizowany przy wsparciu Banku Światowego oraz Bill & Melinda Gates Foundation,

 - COST; największy program badawczy dotyczący schelatyzowanych mikroelementów, w którym biorą udział  33 europejskie uniwersytety i 14 instytutów badawczych,

- WG5; zespół zajmujący się nowymi metodami analitycznymi, walidacją norm oraz analityką nowo wprowadzanych nawozów, działający w ramach Komisji Europejskiej.

Z okazji jubileuszu życzymy firmie ADOB dalszych sukcesów.