- Zdolności produkcyjne nowej instalacji sięgną 100 tys. t produktu rocznie. RSM to poszukiwany na rynku wysokoskoncentrowany nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Roztwór produkowany jest w trzech wariantach: 28 proc. N, 30 proc. N, 32 proc. N dostosowanych do różnych temperatur transportu i przechowywania – podaje Grupa Azoty.

- Nawozy są jednym z dwóch głównych profilów działalności Grupy Azoty ZAK S.A. Poszerzenie oferty produktowej w tym obszarze jest wynikiem świadomej polityki budowania przewag konkurencyjnych. Cieszymy się, że od teraz, obok renomowanych marek nawozów granulowanych, możemy zaoferować klientom również nawozy płynne - mówił podczas otwarcia instalacji Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Ważnym elementem zrealizowanej inwestycji jest baza logistyczna. Dzięki niej spółka włączy się do sieci dystrybucji nawozów płynnych, tworzonej przez Grupę Azoty. Integracja sprzedaży RSM pochodzących z zakładów Grupy Azoty w Kędzierzynie-Koźlu i Puławach pozwoli na zmaksymalizowanie efektu synergii.

- Inwestycja jest naszą odpowiedzią na wzrastający popyt na nawozy płynne. Dzięki niej dostawy do naszych Klientów będą mogły być realizowane ekspresowo, a zadowolenie klientów to od zawsze jeden z naszych priorytetów – podkreślał prezes Leszkiewicz.