Przypominamy, że w kwietniu firma Phosagro Baltic zmieniła nazwę na Phosagro Polska. Struktura spółki odpowiada za takie kraje jak: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Phosagro to producent nawozów fosforowo-potasowych.

- Produkowane nawozy cechują się bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie, przyswajalnością, koncentracją oraz unikatową czystością chemiczną dzięki produkcji z złóż apatytowych. Doskonała granulacja sprawia, że nawóz może być wysiewany każdym typem rozsiewacza na szerokość do 36 m. W Polsce nawozy sprzedawane są pod brendem Ultra w skład, których wchodzi 14 produktów, dzięki czemu można odpowiednio dobrać nawóz dla potrzeb roślin oraz gleby. Nowością jest wprowadzenie technologii Quatro Forte – mówił na spotkaniu Roman Błaszyk – kierownik działu technologii upraw firmy.

Technologia QuatroForte to technologia tworzenia nawozów wykorzystująca synergię składników.

- Odpowiedni dobór pierwiastków odżywczych, z uwzględnieniem ich ilości, formy oraz proporcji, pozwala roślinom osiągnąć swój pełny potencjał. Synergia oznacza bowiem współdziałanie kilku składników pokarmowych, przez co efektywniej i skuteczniej odżywiają uprawy i pozwalają na uzyskanie wyższych plonów o lepszej jakości. Nawozy zaliczane w tej technologii zawierają minimum cztery pierwiastki, które są wysoko skoncentrowane, łatwo rozpuszczalne, dobrane w odpowiednich proporcjach gwarantujących ich synergizm w celu maksymalizacji ich wykorzystania – mówił.

Jak zaznaczał, pośród nawozów NPK, opracowanych w różnych proporcjach składników, do najpopularniejszych należą: Ultra 8 (8-20-30-5), Ultra 10 (10-26-26) oraz z udziałem siarki Ultra 5 (5-15-30-12), Ultra 13 (13-13-21-22) i Ultra 15 (15-15-15-27). Nawozy fosforowe są reprezentowane przez Ultra MAP (12-52), Ultra DAP (18-46-7), Ultra DAP Black (18-46-7) z udziałem związków organicznych oraz nowość od obecnego sezonu Ultra Korn (20-20-35) z udziałem cynku.

Jedyny nawóz potasowy Ultra Kali (41), w składzie także posiada siarkę, magnez i sód. Nawozy azotowe (46) reprezentowane są przez Ultra Gran (granulowany) i Ultra Mocznik (przeznaczony także do zabiegów nalistnych). Natomiast Ultra S (21) jest wzbogacony o siarkę. Do tegorocznej oferty dołączył Ultra Can (27) wzbogacony o magnez i wapń.