Zgodnie z umowami surowiec ma trafić do Polic do końca tego roku. Dostawy będą realizowane partiami, po około 3 tys. ton.

- Podpisaliśmy kolejną umowę ze szwajcarską firmą Uralkali Trading SA. Nasza współpraca przebiega owocnie i rozwija się, czego dowodem jest fakt, że od kwietnia 2012 roku łączna wartość umów podpisanych pomiędzy Policami a tym dostawcą wyniosła blisko 180 mln zł - powiedział prezes firmy Krzysztof Jałosiński.

Ostatni kontrakt ze Szwajcarami opiewa na 142 mln zł.

Drugą umowę na dostawy soli potasowej Zakłady zawarły z białoruską firmą JSC "Belarusian Potash Company" z siedzibą w Mińsku. Wartość kontraktu szacowana jest na 268 mln zł.

Zakłady Chemiczne Police to jedna z największych firm chemicznych w Polsce i jeden z największych polskich eksporterów. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W lipcu 2005 r. firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W sierpniu 2011 r. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach kupiły 49 mln 500 tys. akcji zwykłych na okaziciela Polic (66 proc. kapitału zakładowego), dzięki czemu spółka ta weszła w skład grupy kapitałowej Azoty Tarnów.