W poradnikach dokarmiania dolistnego oprócz technologii dokarmiania znajdują się:
- kompletny atlas niedoborów dla poszczególnych upraw;
- zalecenia nawozowe uwzględniające również nietypowe warunki uprawowe, takie jak późny siew, susza, przymrozki itd.;
- technologie dokarmiania dolistnego, w których poszczególne fazy rozwoju roślin zdefiniowane są w oparciu o międzynarodową skalę BBCH;
- technika wykonywania zabiegów;
- tabele łącznego stosowania nawozów z pestycydami dedykowanymi dla danej uprawy (w sumie zostało przetestowanych kilka tysięcy kombinacji);
- praktyczne informacje o produktach najczęściej stosowanych w zabiegach dokarmiania pozakorzeniowego.

Poradniki są elementem strategii INTERMAG dostarczania klientom kompleksowych rozwiązań dokarmiania dolistnego opartych o wiedzę i szeroką paletę sprawdzonych nawozów dolistnych i biostymulatorów.

Podczas konferencji prasowej na targach Agrotech, przedstawiciele firmy poinformowali o dobrze przyjętej akcja promującej nową ulepszoną formułę TYTANITU. - Ten mineralny stymulator wzrostu jest jednym z naszych flagowych produktów. Jego niewielka dawka (0,2 l/ha), atrakcyjna cena i korzyści w postaci wzrostu plonu średnio o 10 do 15 proc., doskonale wpisują się w hasło naszej kampanii reklamowej „Większe plony, większy zysk" - informował Hubert Kardasz, prezes przedsiębiorstwa INTERMAG.

INTERMAG chcąc ułatwić współpracę ze swoimi odbiorcami w kraju, jak i zagranicą uruchomiła nowoczesny portal B2B zintegrowany z systemem ERP. Za pomocą tej internetowej platformy dystrybutorzy współpracujący z tym producentem nawozów mogą składać zamówienia, mają bieżący podgląd dotyczący stanu zamówienia oraz jego status.

Firma w tym sezonie znacznie zintensyfikował współpracę z ośrodkami naukowymi w całym kraju. Za ich pośrednictwem prowadzone są liczne doświadczenia. - Bardzo duża liczba ścisłych doświadczeń realizowanych przez naszą firmę nawozową stawia nas na równi z dużymi koncernami chemicznymi oferującymi środki ochrony roślin. Pierwsze wyniki z realizowanych doświadczeń będziemy mogli przedstawić już za kilka miesięcy - informował Wiesław Ciecierski z firmy INTERMAG.