- UltraKali jest nawozem o bardzo wysokiej koncentracji składników pokarmowych zamkniętych w jednej granuli: potasu, magnezu, siarki i sodu. Powstał z połączenia soli potasowej z siarczanami magnezu i sodu. Składniki te zastosowano w proporcjach, które pozwalają na zbilansowane zaspokojenie potrzeb pokarmowych najbardziej wymagających roślin w całym okresie wegetacji – mówi Roman Błaszyk, kierownik Działu Technologii Upraw Phosagro Baltic.

Dokładny skład nawozu to: 41 proc. potasu (tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie), 15 proc. siarki (tlenek siarki rozpuszczalny w wodzie), 6,5 proc. magnezu (tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie) i 4 proc. sodu (tlenek sodu rozpuszczalny w wodzie).

- Okrągła granula UltraKali jest wyjątkowa wśród nawozów potasowych. Charakteryzuje się wysoką twardością, jest stabilna i trwała podczas transportu, magazynowania i rozsiewu. Dzięki temu nawóz jest dostosowany do wszystkich typów rozsiewaczy, również do rolnictwa precyzyjnego, umożliwia równomierny wysiew przy dużym zakresie szerokości roboczych – dodaje Błaszyk.

Nawóz rekomendowany jest do stosowania przedsiewnego po zbiorze rośliny przedplonowej. Możliwa jest również aplikacja pogłówna oraz w technologii dawek dzielonych, istotnych na glebach o małym kompleksie sorpcyjnym.