Co ciekawe Rada swoje miejsce w swoim stanowisku poświęciła także współpracy z Synthosem PKO BP. Jak czytamy zastanawiające jest że jeszcze w marcu PKO BP rekomendowało dla Puław cenę 123,54 zł za akcje a teraz pośredniczy w transakcji gdzie jedna akcja ma kosztować od 102,50 do
Jednak największe obawy i sprzeciw Rady Pracowniczej budzi to co się stanie ze spółka. Rada zastanawia się gdzie trafią zyski Grupy Synthos (po ewentualnym kupnie Puław). - Nie wiemy - pisze rada. - Śledząc doniesienia medialne nie trudno natknąć się na publikacje mówiące o kłopotach firm głównego inwestora Synthosu i jego powiązaniach kapitałowych - czytamy w piśmie rady.

- Niepokój i zastanowienie budzą też ostatnie zastrzeżenia Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych domagających się szczegółowych wyjaśnień i informacji na temat planowanego przejęcia kilku firm należących do głównego akcjonariusza Synthosu - informuje pismo rady.

Przeciwko przejęciu Puław przez Synthos jest zarówno zarząd, związki zawodowe jak i Rada Pracownicza. Na razie swojego stanowiska nie ogłosiło Ministerstwo Skarbu Państwa.

Synthos chce kupić całość akcji Puław. Jednak ze względu na liczne głosy sprzeciwu może być to bardzo trudne.