Kolejne postulaty zostają dziś zgłoszone podczas Ogólnopolskiego protestu rolników. W związku z dramatycznym wzrostem cen nawozów delegaci Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz przedstawiciele AGROunii domagają się przedstawienia kosztów produkcji następujących grup nawozów, które są oparte o technologię produkcji w Grupie Azoty:

  • RSM 32%N
  • Saletrzak 27%N
  • Saletra amonowa 34%N
  • Mocznik 46%N.

Domagają się także udostępnienia informacji jaki udział w sprzedaży Agrochem Puławy stanowi sprzedaż bezpośrednia do rolników, a jaki odsetek trafia do pośredników.

Szukasz nawozu? Sprawdź oferty na portalu Giełda Rolna!

Kolejny postulat dotyczy udzielania informacji czy Agrochem Puławy wprowadziły zakaz sprzedaży poza granice Rzeczypospolitej Polskiej i czy sama jako spółka Skarbu Państwa nie prowadzi takiej sprzedaży. 

Związkowcy domagają się także o powołanie lub przywrócenie grupy roboczej o nazwie: "Centrum Kompetencji", które funkcjonowało przez kilka lat i było powołane przez Zarząd Z.A. Puławy. Celem było organizowanie tematycznych konferencji i spotkań roboczych jej członków. Na spotkaniach omawiano bieżąco sytuację na rynkach, wymieniano także poglądy i doświadczenia. 

Postulaty złożone dziś do Agrochem Puławy Sp. Z O.O.
Postulaty złożone dziś do Agrochem Puławy Sp. Z O.O.