Składniki te odgrywają ważną rolę w procesie fotosyntezy i transporcie substancji odżywczych. Odpowiadają między innymi za właściwy wzrost systemu korzeniowego, pobieranie składników pokarmowych, takich jak fosfor czy azot oraz zwiększają plonotwórczą efektywność nawożenia azotem.

Warto wiedzieć, że w większości polskich województw występuje od 20 do 40 proc. gleb o naturalnie bardzo niskiej i niskiej zasobności w magnez. Przy założeniu niskiej sorpcyjności naszych gleb i ich kwaśnym odczynie nasuwa się konieczność stosowania skutecznych, wysoko rozpuszczalnych nawozów magnezowych.

- MacroSpeed Green firmy Caldena to nawóz mineralny, który ma za zadanie zaspokoić te niedobory. Nadaje się on do nawożenia wszystkich upraw i różnych typów gleb w dowolnym terminie. Można go stosować zarówno przedsiewnie, jak i pogłównie w każdej fazie wegetacyjnej roślin - podaje firma.

Siarkowo-magnezowy nawóz MacroSpeed Green zawiera 100 proc. rozpuszczalnego w wodzie magnezu i siarki (25 proc. MgO oraz 50 proc. SO3).

- Forma siarczanowa decyduje o jego wysokiej dostępności dla roślin, przekładając się na plonotwórczą efektywność. Jego gęstość nasypowa wynosi 1280 kg/m3. Wyrównana granulacja (2-5 mm) wpływa na precyzyjny wysiew i daleki zasięg rozrzutu granul nawet do 40 m (trend powiększających się odległości między ścieżkami technologicznymi) - przekonuje firma.