- Połączenie pierwiastków w równych proporcjach zwiększa efektywność ich pobierania oraz wpływa pozytywnie na odporność roślin podczas niekorzystnych warunków stresowych, takich jak np. wiosenne przymrozki. Ultra Power NP(S) sprawdzi się w nawożeniu przedsiewnym kukurydzy, rzepaku, zbóż ozimych i jarych, ziemniaków, buraków cukrowych, a także pod uprawy warzywne i użytki zielone – poinformował PhosAgro.

Szukasz nawozu? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Można go stosować w siewie rzutowym, jaki i w nawożeniu zlokalizowanym. Dzięki zawartości siarki nadaje się również do wiosennego nawożenia w oziminach. Dodatkowo składnik ten wspomaga pobieranie i wbudowywanie azotu w strukturę biomasy roślinnej.

Skład nawozu: azot amonowy – 20%, fosfor (w formie fosforanu) – 20%, siarka – 35%.

Jak i gdzie można stosować nawóz Ultra Power NP(S) 20-20(35)?

Poprzez nawożenie zlokalizowane – szczególnie rekomendowane w siewie kukurydzy, gwarantuje dostępność składników już na pierwszych etapach wzrostu roślin oraz ich większy wigor początkowy, dzięki czemu możliwa jest redukcja negatywnego wpływu wiosennych spadków temperatur.

Przedsiewnie w uprawie zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych i warzyw – aplikowany rzutowo na ok. tydzień przed planowanym siewem lub sadzeniem roślin.

Pogłównie w uprawie ozimin – jako dawka startowa azotu oraz uzupełnienie fosforu, jeżeli nie był stosowany jesienią. Szczególnie polecany dla roślin siarkolubnych, takich jak rzepak, pszenica.

- Wysoka rozpuszczalność wszystkich składników w wodzie gwarantuje szybką dostępność dla roślin, a co za tym idzie, efektywniejsze pobranie przez korzenie. Ultra Power NP(S) dołącza do bogatej rodziny nawozów z linii Ultra, charakteryzujących się dobranymi proporcjami składników pokarmowych i przyswajalnością oraz czystością chemiczną. Nawóz dostępny jest w grupie „Chemirol” – podała firma.