KALI Akademia to nowy projekt K+S KALI, w którym firma dzieli się wiedzą na temat strategii nawożenia roślin, prowadzi szkolenia i webinary dotyczące roli składników pokarmowych w nawożeniu.

Pierwsze z cyklu szkoleń miało miejsce na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, uczestniczyli w nim poznańscy studenci, którzy z bliska analizowali wyhodowane rośliny w celach szkoleniowych: pszenicę, rzepak, burak, ziemniak z niedoborami makro i mikroelementów.

K+S KALI swój projekt kieruje do praktyków oraz doradców i zespołów dystrybutorów nawozowych. Kolejne szkolenia z cyklu odbywać się będą dla przedstawicieli handlowych wybranych dystrybutorów nawozowych w całej Polsce. Podczas szkoleń eksperci firmy podzielą się wiedzą z zakresu zbilansowanego nawożenia roślin uprawnych, wskażą jakie funkcje spełniają składniki pokarmowe w odżywianiu roślin oraz formy przyswajalne dla roślin składników w nawozach.

Dostępna jest też darmowa aplikacja KALI-TOOLBOX ze zdjęciami objawów niedoborów składników oraz kompetentnym doradztwem na urządzenia mobilne do pobrania ze sklepu play.