Mamy obecnie trudną sytuację na rynku nawozów. Ceny w ostatnim czasie bardzo wzrosły. Na spotkaniu podkreślano, że prowadzone są aktywne działania, które mają znacznie te straty spowodowane sytuacją na światowych rynkach, zniwelować. Po ceny i dostępność poszczególnych nawozów zapraszamy również na Giełdę Rolną.

Ceny nawozów

- Ceny gazu determinują ceny na rynku nawozów. Na rynku gazowym występuje obecnie gigantyczny wzrost cen surowca. Z tego powodu doszło do wielu zawirowań w całym europejskim przemyśle, w tym również nawozowym – podała Grupa Azoty.

- Dla Grupy Azoty rynek polski zawsze był i pozostaje rynkiem najważniejszym. Dlatego pomimo trudnej sytuacji na rynku surowców, w tym na rynku gazu, nasza produkcja jest nadal na niezmienionym poziomie. Europejscy producenci wstrzymali lub istotnie ograniczyli produkcje nawozów, stąd zachwianie podaży na rynku. Naszym celem jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie potrzeb polskiego rynku nawozowego. Poprzez sieć ogólnopolskich dystrybutorów, Grupa Azoty mogła skutecznie zareagować na wymagającą sytuację na rynku nawozowym. Upublicznienie cenników przez naszych dystrybutorów ustabilizowało poziom cen, a przesunięcie wolumenów z eksportu na kraj pozwoliło zapewnić oczekiwaną dostępność. Zachęcamy do zapoznania się z listą autoryzowanych dystrybutorów Grupy Azoty na stronie www.grupaazoty.com i dokonywanie zakupów – zaznaczył Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Poniżej publikujemy cennik podany nam przez Grupę Azoty. Cenniki obowiązują od 28.10.2021 do odwołania lub wyczerpania ilości.

Źródło: Grupa Azoty
Źródło: Grupa Azoty

 

Źródło: Grupa Azoty
Źródło: Grupa Azoty

Źródło: Grupa Azoty
Źródło: Grupa Azoty

 

Źródło: Grupa Azoty
Źródło: Grupa Azoty

Cennik dostępny jest na stronie: https://agrochem.com.pl/cennik/