Na konferencji prasowej w Policach (Zachodniopomorskie) Jałosiński powiedział, że grupa powinna być jednakowo oznakowana i jednakowo się prezentować klientom. "Pomysł nowego logo jest znakomitym wyborem. Uważam, że przyniesie to namacalne efekty biznesowe. Z.Ch. Police i spółka bezspornie zyska na tym" - stwierdził.

Związkowcy pięciu związków zawodowych działających w spółce domagają się przywrócenia starego logo. Jak powiedział PAP szef "S" w Policach Krzysztof Zieliński, związkowcy nie przyjmują tłumaczenia prezesa firmy i nadal protestują przeciwko odebraniu firmie marki. "Czekamy na odpowiedź pisemną na wcześniej skierowaną do zarządu firmy petycję w tej sprawie. Po otrzymaniu oficjalnej odpowiedzi, podejmiemy odpowiednie działania - zaznaczył.

Związkowcy czekają też na odpowiedź resortu skarbu, do którego też pisali w tej sprawie. Zieliński przypomniał, że związkowcom obiecywano, że mimo fuzji logo Polic nie zniknie. Takie zapewnianie składano nawet w obecności wiceministra skarbu Rafała Baniaka trzy tygodnie temu - dodał.

Brak własnego logo to marginalizacja zakładów, a być może w konsekwencji ich likwidacja - twierdzi szef zakładowej "S". Jak podkreślił Zieliński, decyzja o zmianie logo Polic zapadła z pominięciem drogi korporacyjnej. Odbyło się to niezgodnie z prawem handlowym, ponieważ decyzja zapadła bez stosownych uchwał organów statutowych - wyjaśnił.

Od 5 grudnia br. wszystkie spółki tworzące Grupę Kapitałową Azoty Tarnów działają pod nową, wspólną marką - Grupa Azoty. Grupa zyskała nowe logo - jest na nim wizerunek wzbijającej się do lotu jaskółki i napis: Grupa Azoty. Jaskółka nawiązuje do historycznego znaku firmowego tarnowskich Azotów.

Jak powiedział dziennikarzom prezes zarządu Grupy Azoty Jerzy Marciniak w odpowiedzi na zarzuty związkowców, nowe logo grupy jako następstwo konsolidacji to efekt porozumienia wszystkich jej spółek - każda z nich z czegoś zrezygnowała, przyjmując jedną nazwę. "Żadna ze spółek grupy nie straciła przy tym osobowości prawnej" - dodał.

Police od września ub.r. należą do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów. Do Zakładów Azotowych w Tarnowie trafiło 66 proc. akcji Polic. Pozostałe udziały Polic należą do Agencji Rozwoju Przemysłu (8,81 proc.), Skarbu Państwa (7,07 proc.) i innych akcjonariuszy (18,12 proc.).

Police są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 r. zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Dzięki sprzedaży ok. 50 proc. produkcji na rynkach zewnętrznych, zakłady są jednym z większych polskich eksporterów. Spółkę wyróżnia m.in. unikatowa w Polsce instalacja do produkcji bieli tytanowej.

W lipcu 2005 roku Zakłady Chemiczne Police zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zatrudnia ok. 2,4 tys. osób.