Środek wyprodukowany jest w technologii Xpro, która zdaniem producenta, przynosi nową jakość zwalczania chorób, długotrwałość działania i wysokie przyrosty plonów.

Technologia Xpro to połączenie dwóch substancji czynnych: biksafenu z nowej grupy karboksyamidów i protiokonazolu. Sformułowano je w nowym systemie Leafshield, który poprawia pokrycie roślin, szybkość działania i odporność na zmywanie przez deszcz.

Nowa technologia Leafshield to opatentowana przez Bayer formulacja EC zawierająca trzy nowe adiuwanty, które poprawiają jej właściwości w trakcie przygotowywania cieczy roboczej, opryskiwania, jak również na opryskanej roślinie. - Najnowocześniejsza technologia formulacyjna umożliwia szybkie, równomierne magazynowanie i rozprowadzanie substancji, co zapewnia osiągnięcie optymalnej skuteczności - informuje Bayer.

Aviator Xpro 225 EC ma działanie systemiczne do stosowania zapobiegawczo, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie zbóż przed chorobami grzybowymi. Stosuje się go przeciwko takim chorobom jak: brunatna plamistość liści, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, łamliwość źdźbła, mączniak prawdziwy, plamistość siatkowa jęczmienia, rdza brunatna, rdza karłowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, septorioza paskowana liści i septorioza plew pszenicy (objawy na kłosie).

Środek aplikuje się w uprawie jęczmienia jarego i ozimego w zalecanej dawce dla jednego zastosowania 0,6-0,8 l/ha - zapobiegawczo od fazy krzewienia (BBCH 21) lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób do początku fazy kłoszenia (BBCH 51) Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużego nasilenia choroby.

W uprawie pszenicy jarej i ozime, a także w pszenżycie i życie, dawka jest wyższa i wynosi 0,8-1 l/ha. Termin stosowania faza od początku strzelania w źdźbło (BBCH 30) lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób do końca fazy kłoszenia (BBCH 59).