Na około 5 ha pól udostępnionego przez prywatne gospodarstwo rolne Andrzeja i Romualda Wiśniewskich można było zobaczyć doświadczenia rejestracyjne z nowymi produktami firmy Bayer CropScience, jak również sprawdzić technologię ochrony roślin opartą o zarejestrowane produkty.

W zbożach ozimych wyróżniały się znane systemy fungicydowej ochrony UNIVO i FUSARO. Można było też obserwować jak działa nowy fungicyd Soligor 425 EC, który będzie w sprzedaży od 2010 r. Kolejną nowością następca technologii Huzar PAK – herbicyd Huzar Activ 387 OD, który również ma wejść na rynek w przyszłym roku.

Rozszerzona zostanie etykieta stosowania insektycydu Proteus 110 OD, który obok zwalczania takich szkodników jak: mszyc, będzie także wpisane zwalczanie pchełki burakowej i śmietki ćwikanej. W uprawie buraków cukrowych ma się tez pojawić nowy herbicyd, który jest obecnie w procesie rejestracji – Betanal maxxPro 210 OD. W centrum badawczym firmy intensywnie jest badany Montur Forte 230 FS – zaprawa dwuskładnikowa.

W kukurydzy nowością na przyszły sezon ma być Faibel 510 FS – zaprawa, która odstrasza ptaki, lepiej niż poprzednik Mesurol, zwalcza szkodniki. W uprawie kukurydzy badany jest herbicyd Adengo 315 S.C. do stosowania przedwschodowego i wcześnie powschodowego.

Nasiona rzepaku chronione są za to Modesto 480 FS – nową zaprawą do przemysłowego zaprawiania nasion kwalifikowanych rzepaku.

Źródło: farmer.pl