Specjalizująca się w dziedzinie biotechnologii przemysłowej Ingenza ogłosiła niedawno, że rozszerzyła swoją współpracę z Syngentą. W celu wsparcia rozwoju środków ochrony roślin Syngenta objęła licencją technologię biologii syntetycznej. Efektem początkowego współdziałania obu firm jest opracowanie technologii - autorskiego zestawu ekspresji genów i narzędzi do rekombinacji DNA firmy Ingenza.

- Syngenta zdecydowała się na licencjonowanie technologii po ustaleniu jej przydatności technologii na szeroką skalę - powiedział David McElroy, dyrektor firmy w Ingenza.

- Partnerstwo z Ingezą pomaga nam opracowywać innowacyjne produkty ochrony roślin, a sukces współpracy podkreśla, jak dobrze oba zespoły współpracują ze sobą – stwierdził Stuart Harrison, dyrektor ds. integracji technologicznej firmy Syngenta.

Ingenza została założona w 2002 roku przez naukowca Uniwersytetu w Edynburgu i obecnie zatrudnia ok 40 osób. Oprócz angażowania się w strategiczne partnerstwa, licencjonuje również swoje zastrzeżone technologie bioprocesowe. Jej działalność opiera się na modyfikacji oraz komercjalizacji technologii produkcji drobnoustrojów, poszukiwaniu innowacyjnych technologii w swoich podstawowych kompetencjach w dziedzinie biologii molekularnej, ekspresji genów, ukierunkowanej ewolucji, fermentacji.