O nowej zaprawie mówi m.in. w wywiadzie z serwisem farmer.pl prof. Marek Mrówczyński z IOR-PIB w Poznaniu, który podkreśla, że obecnie na rynku są dwa tego typu produkty w rzepaku.

Buteo Start jako substancję czynną zawiera flupyradifuron (substancja z grupy butenolidów). Działa ona jak modulator nikotynowego receptora acetylocholinowego (NAChR) i należy do grupy 4D wg IRAC. Ta substancja dotychczas była w Polsce wykorzystywana w produktach ogrodniczych. 

Zaprawa ma formę płynnego koncentratu (FS) o działaniu układowym.

Ma ona za zadanie chronić uprawę rzepaku przed takimi szkodnikami jak: śmietka kapuściana, pchełka rzepakowa, pchełki ziemne. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 10,42 ml/1 kg nasion (przy normie wysiewu maksymalnie 5 kg nasion/ha).

Środka używać można tylko do przemysłowego zaprawiania materiału siewnego. Zakłady, w których odbywa się zaprawianie muszą stosować najlepsze dostępne techniki i posiadać certyfikat ESTA, tak aby wzbijanie się pyłu podczas zaprawiania materiału siewnego, przechowywania i transportu ograniczone były do minimum.