Centrum skupiać się będzie na rozwoju swojej oferty poprzez inwestycje naukowe w nowoczesne rozwiązania zaprawowe, które pomogą rolnikom sprostać wyzwaniom zmieniającego się sektora agro.

Centrum będzie działać jako laboratorium, centrum badawcze i miejsce zaprawiania nasion z  precyzyjnymi schematami działań mające na celu wspomaganie innowacji, formulacji i testowania praktycznych rozwiązań. Ten proces umożliwia tworzenie zapraw nasiennych zdolnych do rozwiązywania problemów w gospodarstwach oraz generowania wartości dla rolników.

Centrum Technologii Nasiennych Corteva Agriscience Aussonne-Francja Fot. Corteva
Centrum Technologii Nasiennych Corteva Agriscience Aussonne-Francja Fot. Corteva

Zaprawy nasienne chronią młode rośliny przed szkodnikami i chorobami oraz zapewniają lepszy start, co przekłada się na wyższy plon i większy zysk.

Dzięki temu, więcej rolników może korzystać z innowacji w zaprawach nasiennych zapewniających odpowiednią dawkę aplikowanej substancji, lepsze działanie w praktyce i lepsze wyniki dla rolników, jest to zgodne celami zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience.

Centrum będzie współpracowało również z partnerami biznesowymi, co umożliwi oferowanie testów i badań pomagających w zwiększaniu efektywności zaprawiania nasion.

-Powstanie Centrum w Europie to dobra wiadomość dla innowacji. Centrum dostarczy rolnikom narzędzi, jakich potrzebują do wytwarzania żywności zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponieważ zaprawy nasienne działają bezpośrednio na nasionach, inaczej niż środki ochrony roślin stosowane na polu, to dzięki temu mogą obniżać ślad środowiskowy rolnictwa. Wierzymy w podejście oparte na kooperacji – dlatego wspieramy naszych partnerów, udostępniając im usługi dotyczące formulacji i testowania. Dzięki temu, rolnicy otrzymują najlepsze możliwe produkty dostępne na rynku -  mówi Igor Teslenko, prezes Corteva Agriscience w Europie: 

Corteva Agriscience zainwestowała w ten projekt prawie 6 milionów euro, wspomagając w ten sposób wysiłki wzmacniające swoją ofertę nasienną.

Jak dodaje Teslenko: -Jesteśmy firmą skupiającą się na producentach i konsumentach żywności. Centrum pomoże rolnikom zwiększyć produktywność, a także sprosta zapotrzebowaniu konsumentów na bardziej zrównoważone rolnictwo.

 Corteva oferuje szereg rozwiązań donasiennych (Seed Applied Technology, SAT), w tym insektycydowe zaprawy Lumiposa oraz Lumivia, fungicydowe zaprawy Lumisena oraz Lumiflex, a  także nawóz donasienny Lumidapt. Centrum będzie sprzyjało opracowaniu nowych technologii zaprawiania.