Współpraca Spółki Corteva Agriscience i Pro Farm Technologies Ltd polegać będzie na opracowaniu i komercjalizacji linii preparatów biologicznych do stosowania w nasiennictwie, które będą oparte na zastrzeżonej platformie technologicznej Pro Farm. Dzięki temu europejscy producenci mają szanse zyskać dostęp do nowych narzędzi wspomagających stymulację wzrostu i poprawę zdrowotności roślin. Pierwsze produkty z portfolio kukurydzy, słonecznika i rzepaku Corteva ma zamiar wprowadzić na rynek europejski w sezonie 2020/2021.

– Misją Cortevy jest oferowanie rolnikom kompletnych rozwiązań, które pomagają im maksymalizować plony i rozwiązywać różne trudności. Dlatego cieszymy się na współpracę z Pro Farm Technologies, dzięki której powstaną zaprawy nasienne o wysokiej wydajności jako odpowiedź na potrzeby producentów w Europie. Produkty te poprawiają zdrowotność roślin i uwzględniają oczekiwania konsumentów – mówi Andre Negreiros, Seed Applied Technologies Leader, Europe w Corteva Agriscience. – Nasza współpraca odzwierciedla podejście Cortevy do modelu otwartej innowacji opartej na współdziałaniu z podmiotami na całym świecie. Naszym celem jest stworzenie innowacji, które zwiększą wydajność produkcji roślinnej, podniosą jej zrównoważony charakter i umożliwią hodowlę roślin o dużym znaczeniu – zarówno teraz, jak i dla przyszłych pokoleń.

Prowadzone przez Pro Farm badania nad naturalnymi biopolimerami doprowadziły do opracowania nowej platformy biologicznej opartej na substancjach biologicznych pochodzenia roślinnego połączonych z zastrzeżonymi i opatentowanymi preparatami charakteryzującymi się wysokim poziomem skoncentrowania i biodostępności. Produkty do stymulacji wzrostu nasion, powstałe w wyniku tych badań, przyspieszają proces ukorzeniania się roślin i kiełkowania oraz przyczyniają się do poprawy ogólnego zdrowia roślin.

– To doskonała szansa dla Pro Farm, by z naszą ofertą preparatów biologicznych dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i pomóc producentom, działającym w coraz bardziej wymagającym środowisku, w zaspokajaniu rosnącego popytu. Nasze porozumienie pozwoli zastosować nasze niezawodne rozwiązania biologiczne na milionach hektarów upraw, wspierając cały łańcuch dostaw żywności, począwszy od rolników – mówi Matti Tiainen, CEO Pro Farm Technologies.