- Pola Klasy S są dla rolników okazją do zapoznania się ze zintegrowaną ofertą firmy Syngenta w uprawie zbóż, rzepaku, kukurydzy, ziemniaków oraz buraków cukrowych, ze szczególnym uwzględnieniem licznych nowości produktowych 2012. W każdej lokalizacji klienci mają możliwość porównania szerokiej kolekcji odmian kukurydzy, rzepaku, buraka jak również nowości na rynku polskim - jęczmienia hybrydowego. Prezentowane są również efekty działania kompleksowych programów ochrony roślin Syngenta - mówi Marta Jesionek z Syngenta.

W tym roku głównym motywem przewodnim imprez polowych jest preparat Seguris 215 SC ‐ fungicyd zbożowy oparty na nowej substancji aktywnej o nazwie izopirazam. - To technologia podwójnego wiązania, która zapewnia wyjątkową skuteczność zwalczania patogenów porażających górne liście i kłos oraz wyróżnia się długotrwale utrzymującym się efektem zabezpieczenia przed nowymi infekcjami - dodaje Jesionek. Na polach prezentowany jest też po raz pierwszy insektycyd Eforia 65 ZC.

Jedna z imprez odbyła się w gospodarstwie Tomasza Michalczyka w miejscowości Rogóźno. - Największym zainteresowaniem uczestników spotkania cieszył się rzepak. Zaprezentowaliśmy rolnikom nowe portfolio odmian rzepaku na tle programów ochrony oparte na środkach ochrony roślin. Na szczególną uwagę zasłużyła, cieszący się coraz większą popularnością ‐ odmiana SY Kolumb - informuje Marta Jesionek.

Podczas pokazów rolnicy uzyskali również informacje na temat nowo zarejestrowanej odmiany SY Alister . Oprócz nowości odmianowych pojawiły się również informacje o nowych środkach ochrony roślin - insektycydzie Plenum oraz fungicydzie Amistar Xtra.

Pola Klasy S w Rogóźnie były również okazją do przedstawienia rolnikom projektu - Operation Pollinator - Akcja na rzecz Owadów Zapylających, którego celem jest zwiększenie liczby owadów zapylających poprzez zapewnienie im właściwego środowiska naturalnego na użytkach rolnych dla ochrony i wspierania różnorodności biologicznej, poprawy jakości upraw oraz zapewnienie zrównoważonego wzrostu rolnictwa i równowagi w środowisku naturalnym.