Substancją aktywną obu preparatów jest pirymifos metylowy. Koszt zastosowania tych środków w pomieszczeniu o kubaturze 400 m3 (przy wymiarach 10 x 10 x 4 m oraz całkowitej powierzchni podłogi, ścian i sufitu - 360 m2) wynosi odpowiednio ok. 64 i 68 zł. Oprócz niskiej ceny, zaletą tych środków jest łatwość ustalenia dawki odpowiedniej do powierzchni magazynu, który chcemy poddać dezynsekcji.

Za świecę dymną Actellic 20 FU trzeba zapłacić ok. 94 zł, czyli o 38-47 proc. więcej niż za Actellic 500 EC lub Rovar 500 EC. Actellic 20 FU bazuje na tej samej substancji aktywnej co wymienione wyżej preparaty - pirymifosie metylowym. Jedna świeca przeznaczona jest do dezynsekcji pomieszczenia o kubaturze 400-500m3. Prawidłowe dawkowanie tego preparatu może przysparzać trudności, szczególnie przy magazynach o mniejszej kubaturze.

Koszt dezynsekcji ziarna przeznaczonego do konsumpcji przed rozpoczęciem przechowywania, bezpośrednio na pasie transmisyjnym jest - podobnie jak przy dezynsekcji pustych pomieszczeń - najniższy w przypadku użycia środków Rovar 500 EC lub Actellic 500 EC. 

Zabezpieczenie tony ziarna pierwszym z nich, w zależności od wielkości dawki, kosztuje od ok. 1,4 do 2,1 zł, natomiast drugim - od ok. 1,5 do 2,3 zł. Według zaleceń producentów tych środków, wielkość dawki należy dostosować do natężenia szkodników, a sam zabieg najlepiej zlecić wykwalifikowanemu zakładowi usługowemu. Okres karencji dla obu preparatów wynosi 7 dni.

K-Obiol 25 EC (substancja aktywna: deltametryna), zastosowany w niższej dawce 10 ml/t nasion kosztuje ok. 3 zł/t, w więc o 77 proc. więcej niż Rovar 500 EC oraz o 66 proc. więcej niż Actellic 500 EC w tej samej dawce. Producent tego preparatu informuje, że niższa dawka preparatu zabezpieczy ziarno przed żerowaniem szkodników na okres ok. 6 miesięcy, natomiast wyższa - 20 ml/t - na ok. 12 miesięcy. W przypadku wydłużenia okresu ochrony do roku, koszt zabiegu przekroczy 6 zł/t. Decydując się na stosowanie środka K-Obiol 25 EC należy wziąć pod uwagę długi, 42-dniowy okres karencji.

Do dezynsekcji ziarna przeznaczonego do wysiewu można zastosować Actellic 500 EC lub Rovar 500 EC. Dawkowanie, a tym samym koszt stosowania preparatu w przeliczeniu na tonę nasion jest identyczny jak w przypadku dezynsekcji ziarna przeznaczonego do konsumpcji.