W tym roku spotkanie w województwie pomorskim odbyło się 12 czerwca, ponownie w miejscowości Orłowo. Dla kilkudziesięciu przybyłych rolników kluczowym punktem była prezentacja doświadczeń polowych na uprawach rzepaku, jęczmienia jarego, pszenicy ozimej i kukurydzy, podczas której specjaliści z firmy Ciech Sarzyna omówili skuteczność różnych programów ochrony przed chwastami i chorobami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się sprawdzenie w praktyce działania herbicydów z rodziny Chwastox, bo jak twierdzi firma to wciąż najczęściej stosowane rozwiązanie herbicydowe w Polsce.

Wśród nowości produktowych znalazł się m.in. regulator wzrostu Windsar 250 EC. Do oferty środków dedykowanych do ochrony herbicydowej kukurydzy dołączył w 2019 r. Tezosar 500 SC. Jest to obecnie jedyny herbicyd na rynku zawierający terbutyloazynę w wersji solo. Dzięki temu klienci Ciech zyskali komponent do mieszanin z innymi preparatami, który znacznie poszerza spektrum zwalczanych chwastów. Firma zaprezentowała też dwa nawozy dolistne – Sarplon Kukurydza o zbilansowanym składzie mikro- i makroelementów oraz Sarmin maKSi - nawóz o bardzo wysokiej zawartości krzemu.

Podczas Dni Pola w Orłowie Grupa Ciech zaprezentowała po raz pierwszy rozwiązania pozostałych spółek Ciech, które mogą być przydatne w obsłudze technicznej gospodarstw – m.in. chlorek wapnia. Środek ten, dzięki jego właściwościom zwiększającym wytrzymałość i integralność nieutwardzonych nawierzchni, ogranicza pylenie i kurz na drogach, parkingach, placach i podwórkach, a jednocześnie jak twierdzą przedstawiciele firmy przyczynia się do ograniczenia kosztów utrzymania dróg (nawet o 80 proc.). Rzeczywiście podczas pokazowego przejazdu quadem na odcinku spryskanym chlorkiem wapnia nie występowało pylenie.