Elatus Plus to fungicyd, który zawiera innowacyjną substancję czynną należącą do grupy karboksamidów – solatenol. Dla pełnej i bardziej skutecznej ochrony roślin został on połączony w pakiet z preparatem triazolowym o nazwie Menara 410 EC.

- W takim duecie mieszanina substancji czynnych takich jak solatenol, propikonazol i cyprokonazol wykazuje różne mechanizmy zwalczania grzyba oraz jest skuteczna na jego każdym etapie rozwoju. To połączenie gwarantuje nam długie profilaktyczne zabezpieczenie roślin przed chorobami, jak również wykazuje działanie lecznicze oraz interwencyjne w przypadku już zainfekowanych roślin.

Prezentowany pakiet dedykowany jest do ochrony roślin zbożowych, takich jak: pszenica ozima i jara, pszenżyto ozime, żyto oraz jęczmień ozimy i jary – podaje firma.

Pakiet Elatus Plus Menara to rozwiązanie przy zwalczaniu wielu chorób zbożowych, takich jak:
- w pszenicy: rdza brunatna pszenicy, rdza żółta, septorioza paskowana liści pszenicy, septorioza plew, brunatna plamistość liści (DTR), mączniak prawdziwy,
- w pszenżycie: rynchosporioza zbóż, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, septorioza plew, brunatna plamistość liści (DTR), mączniak prawdziwy,
- w życie: rdza brunatna żyta, rynchosporioza zbóż, mączniak prawdziwy,
- w jęczmieniu: plamistość siatkowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, ramularia, rdza jęczmienia, mączniak prawdziwy.

- Pakiet Elatus Plus Menara posiada szeroką rejestrację co do terminu stosowania. Można go polecać od fazy pierwszego kolanka BBCH 31 do końca fazy kłoszenia BBCH 59. Choć ze względu na jego wysoką skuteczność ograniczania chorób liści zalecany jest w terminie od fazy wczesnego pojawienia się liścia flagowego BBCH 37 do BBCH 39 – informuje firma.

Substancja solatenol, zawarta w Elatus Plus, szybko wchłania się w warstwę woskową i tkanki liścia, co zapewnia ich długą ochronę, a jego przemieszczanie się w roślinie dodatkowo chroni nowe powstałe przyrosty. Solatenol dobrze pokrywa powierzchnię liścia i wykazuje wysoką odporność na zmywanie.