Ranking magazynu Science powstał na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród naukowców z branży biotechnologii, biofarmaceutyki, przemysłu farmaceutycznego i innych. Wyłonił dwudziestu najlepszych pracodawców w tych gałęziach przemysłu i określił ich wiodące cechy. Międzynarodowe firmy były oceniane w 23 kategoriach takich jak: pozycja finansowa, łatwe dostosowanie do zmian i orientacja na badania.

- Ciężko pracujemy, aby umożliwiać naukowcom DuPont wprowadzanie innowacji dopasowanych do potrzeb naszych różnorodnych klientów na całym świecie - informuje Douglas Muzyka, Senior Vice President and Chief Science & Technology Officer w DuPont.

- Znalezienie się na liście Najlepszych Pracodawców magazynu Science jest dla nas bardzo cenne, ponieważ jest to głos naszych naukowców i inżynierów, którzy przez swoją ocenę jeszcze bardziej motywują nas do ciągłego doskonalenia - dodaje.

Ranking miał na celu identyfikację firmy, która ma opinię najlepszego pracodawcy. Został on opracowany na podstawie 4.276 ankiet wypełnionych przez czytelników magazynu Science oraz badań zleconych na terenie Ameryki Północnej (78 procent), Europy (14 procent) i Azji/Pacyfiku (5 procent). Każda firma ujęta w rankingu otrzymała raport, w którym uwzględniono na przykład to, czy pracownicy są traktowani z szacunkiem, czy kultura pracy jest dostosowana do osobistych wartości pracowników.