Do oferty firmy dołączy nowy herbicyd do stosowania w kukurydzy Ikanos 040 OD. Jest to herbicyd nalistny przeznaczony do powschodowego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate) oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Zawiera on nikosulfuron, zaleca się go stosować w dawce 1,0 l/ha.

Pod koniec stycznia rejestracje uzyskał nowy firmowy fungicyd Prolectus 50 WG, którego karencja będzie wynosiła zaledwie 1 dzień. Nowy fungicyd o działaniu kontaktowym oraz wgłębnym z nową substancją aktywną fenpyrazaminą. Dedykowany jest do zwalczania szerokiego spektrum chorób grzybowych roślin sadowniczych oraz warzywniczych. Można go będzie stosować w uprawie truskawek (szara pleśń) w dawce:1,2 kg/ha. w uprawie brzoskwiń i nektarynek (brunatna zgnilizna drzew pestkowych) - kwiaty, pędy w dawce 0,8 kg/ha,- owoce, w dawce 1,2 kg/ha. Ponadto chronić może także takie warzywa jak: pomidor, bakłażan, papryka, cukinia i inne warzywa dyniowate o jadalnej skórce - uprawa pod osłonami (szara pleśń) w dawce 80-120 g w 100 l wody.

Ephon Top 480 SL to nowy w ofercie regulator wzrostu. Susbtancją czynną jest etefon. Preparat ten będzie można stosować w jęczmieniu ozimym - 1,5 l/ha (od fazy 2. kolanka do fazy liścia flagowego),jęczmień jarym - 0,75 l/ha (od fazy 2. kolanka do fazy pojawienia się pierwszych ości), pszenicy ozimej - 0,75 l/ha (od fazy 1. kolanka do fazy ukazania się liścia flagowego), pszenica jarej - 0,75 l/ha (od fazy 1. kolanka do fazy ukazania się liścia flagowego), życie - 1,0 l/ha (od fazy 2. kolanka do fazy liścia flagowego), pszenżycie ozimym - 1,0 l/ha (od fazy 2. kolanka do fazy ukazania się liścia flagowego).

Na rejestrację oczekuje nowy fungicyd Tazer 250 SC, oparty na azoksystrobinie. Stosować go będzie można do zwalczanie wielu chorób grzybowych w zbożach jarych (jęczmień) w dawce: 1,0 l/ha, zbożach ozimych (pszenica, jęczmień) w dawce: 1,0 l/ha, w rzepaku ozimym w dawce: 1,0 l/ha w kukurydzy w dawce: 1,0 l/ha oraz ziemniaku w dawce: 0,5 - 3,0 l/ha. Ze środka będą mogli także korzystać warzywnicy. Będzie go można stosować w uprawie (szparagów, fasoli, kalafiora, oraz brokuła) w dawce: 1,0 l/ha jak również w uprawie pomidorów pod osłonami w dawce: 0,05 - 0,08 ml/100l. Oczekiwana rejestracja koniec lutego/ początek marca.

Wkrótce zostanie zarejestrowany także nowy herbicyd Stallion 363 CS do przedwschodowego zwalczania chwastów w ziemniakach, grochu jadalnym oraz bobiku. Substancje czynne preparatu to: chlomazon oraz pendimetalina. Preparat będzie można stosować w ziemniakach w dawce: 3,0 l/ha, grochu jadalnym w dawce: 3,0 l/ha, bobiku w dawce: 3,0 l/ha. Środek będzie wyróżnoać mikrokapsułowana formulacja CS poprawiająca długość oraz skuteczność działania.

Ponadto do oferty dołączy nowy adiuwant Velocity przeznaczony do stosowania z fungicydami. Substancje aktywne to: 104,6 g/l trójsiloksanu + 759,9 g/l estrów tłuszczowych oleju rzepakowego w 1 l środka. Adiuwant będzie można stosować w w zbożach, rzepaku, burakach cukrowych i ziemniakach w dawce: 0,25 l/ha.

Pojawią się także dwa nowe nawozy: Wuxal P 45 - wysoko skoncentrowany zawiesinowy nawóz do stosowania we wszystkich uprawach o zwiększonym zapotrzebowaniu na fosfor oraz cynk oraz Wuxal K 40 - specjalistyczny nawóz dolistny opracowany dla roślin z dużym zapotrzebowaniem na potas z dużą zawartością siarki oraz schelatowanymi mikroelementami.

Na nowy sezon frrma rozszerzyła również swoją ofertę o 3 odmiany kukurydzy: Lidano - wczesna odmiana ziarnowo - kiszonkowa, Lupino - średnio - wczesna odmiana ziarnowo - kiszonkowa, Isotto - średnio - wczesna odmiana ziarnowo - kiszonkowa