Firma BASF opracowała nowy fungicyd Revysol oparty na substancji czynnej izopropanol z grupy azoli. Jest skuteczny w zwalczaniu ważnych chorób zbóż: septoriozy, rdzy i ramulari.

Firma w pierwszej kolejności stara się o rejestrację dla zbóż. Planowane są kolejne rejestracje dla innych ważnych upraw, tj. rzepaku, kukurydzy, owoców, winogron i warzyw.

Wprowadzenie produktów zawierających Revysol do stosowania w uprawie zbóż przewidywane jest na 2019 rok, do stosowania w sezonie 2020, po dopuszczeniu produktów do obrotu na poziomie krajowym.

BASF oczekuje, że Revysol stanie się ich nowym bestsellerem na rynku fungicydów z docelowym potencjałem sprzedaży przekraczającym 1 mld euro.

Poza Europą BASF składa wniosek o rejestrację Revysolu w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach dla ponad 40 rodzajów upraw. Substancja czynna izopropanol będzie dostępna w indywidualnie dostosowanych preparatach dla rolników na całym świecie dzięki czemu ma lepiej chronić plony w różnych warunkach pogodowych.

>>> Praca nad nad nowym fungicydem