Oba środki zawierają jako substancję aktywną związek z grupy diazyn: bentazon. Różnią się od siebie procentową zawartością substancji czynnej w 1 litrze środka. Jeden z nich Wolof B 480 SL zawiera 48 proc., drugi 40,3 proc.
Preparaty przeznaczone są do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w ziemniaku, fasoli, grochu jadalnym na suche nasiona oraz w grochu jadalnym zielonym. Najskuteczniej niszczą chwasty do fazy 3-4 liści.

Chwasty wrażliwe to: dymnica pospolita, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest plamisty, rdest powojowy, rumian polny, tasznik pospolity, tobołki polne, żółtlica drobnokwiatowa, przetacznik perski, jasnota purpurowa, krzywoszyj polny.

Chwasty średnio wrażliwe to: fiołek polny, komosa biała, przetacznik polny, wilczomlecz obrotny.

Chwasty odporne to: chwastnica jednostronna, samosiewy rzepaku oraz chwasty wieloletnie, głęboko korzeniące się.

W uprawie ziemniaków herbicydy aplikuje się w dawce 3 l/ha, po wschodach, gdy ziemniaki osiągnęły wysokość 10-15 cm.

W uprawie grochu jadalnego zielonego i na suche nasiona zabieg wykonuje się przy wysokości roślin 6-12 cm, tj. na początku pojawienia się wąsów czepnych, w dawce 2,5-3 l/ha. Można je aplikować też z adiuwantem Olbras 88 EC.

W uprawach fasoli herbicydy stosuje się od fazy 1. pary trójdzielnych liści, w dawce 2,5-3 l/ha. Można aplikować dawki dzielone.