Jak informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki szybkiej i skutecznej akcji WIORiN w Kielcach i funkcjonariuszy Policji z Buska-Zdroju udało się ujawnić prowadzenie nielegalnego handlu środkami ochrony roślin. Ustalono też dostawcę podrobionego preparatu. Środki znalezione w trakcie przeszukania zostały zabezpieczone jako dowód w celu dalszego postępowania.

- Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali mieszkańca gminy Busko – Zdrój, którego podejrzewają o wprowadzanie do obrotu podrabianych środków ochrony roślin. Mężczyzna takie wyroby sprzedawał 37 – letniemu właścicielowi sklepu w gminie Nowy Korczyn. Ustawodawca za wprowadzanie do obrotów artykułów z podrobionym znakiem towarowym przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności – wynika z wpisu na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Busko-Zdroju.

Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Tadeusz Łączyński powiedział, że konsekwentne działania w walce z nielegalnym obrotem środkami ochrony roślin przynoszą coraz lepsze efekty.

Źródło: PIORiN