Kolejna to nowe środki ochrony roślin, ale też co ważne, nowe substancje aktywne - zostały one przedstawione podczas styczniowego spotkania prasowego. Pierwszą jest już zarejestrowany fungicyd rzepakowy - Propulse 250 SE. Zawiera on m.in. nową substancję czynną: fluopyram. Tę samą substancję zawierać będzie zaprawa Baytan Trio 180 FS, która jest w końcowej fazie rejestracji. Składa się ona z trzech substancji czynnych o różnym mechanizmie działania, co pozwala uzyskać szeroki zakres zwalczanych chorób grzybowych występujących w zbożach ozimych i jarych.

Innowacyjny jest też Aviator Xpro 225 EC - pierwszy fungicyd do ochrony zbóż wyprodukowany w technologii Xpro. Na czym ona polega? - Technologia Xpro to unikalne połączenie dwóch najlepszych w swoich klasach substancji czynnych biksafenu z nowej grupy karboksyamidów i protiokonazolu, które sformułowano w nowym systemie Leafshield. Technologia Xpro nie tylko zachowuje zdrowe rośliny na dłużej, ale również utrzymuje je w zieloności i stymuluje je do budowania wyższego plonu - mówił podczas spotkania Dariusz Szymański. Technologia Leafshield to opatentowana przez Bayer formulacja EC zawierająca trzy nowe adiuwanty poprawiające jej właściwości w trakcie przygotowywania cieczy roboczej, opryskiwania jak również na opryskanej roślinie.

Zarejestrowaną już nowością na ten sezon jest Sencor Liquid 600 SC. Jest to herbicyd do zwalczania chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych w uprawach ziemniaków, pomidorów i marchwi. - Uzyskaliśmy jako pierwsi formulację płynną metrybuzyny - podkreślała Grażyna Kurzeja. Na rynku ma się też pojawić fungicyd w ochronie warzyw: Nativo 75 WG. Rejestracja produktu w Polsce w pierwszym etapie będzie obejmowała zwalczanie chorób grzybowych marchwi, jakimi są alternarioza, mączniak prawdziwy i zgnilizna twardzikowa.

Bayer SeedGrowth to z kolei nowa, globalna strategia biznesu zapraw nasiennych, a jednocześnie nowa nazwa działu Bayer Seed Treatment. Strategia ta oferuje klientom więcej niż tylko środki ochrony roślin do zaprawiania, ale też polimery i nawozy, sprzęt do zaprawiania i doradztwo.