• Dziś odbyła się konferencja prasowa firmy Bayer, na której zaprezentowano między innymi nowości produktowe, przygotowane na sezon 2022. 
  • Przedstawiono także nowe działania w zakresie rolnictwa zrównoważonego oraz cyfryzacji. 

-Zanim przejdziemy do szczegółów naszej oferty na sezon 2022 chciałbym przede wszystkim podzielić się z Państwem tematem, który jest głęboko zakorzeniony w strategii firmy Bayer, jest to temat, który jest również bliski mojemu sercu  chodzi o rolnictwo zrównoważone  – rozpoczął Konferencję Antoine Bernet, szef działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji – Bayer.

Jak zaznaczał nie jest to nowy temat, ale bardzo ważne, aby pamiętać o tym, że zmiany klimatu postępują. Co to oznacza w praktyce? To, że tracimy tylko z tego tytuły na całej Ziemi od 10 do 25% plonów. Jednocześnie szacuje się, że do roku 2050 będzie ok 10 miliardów ludzi na Ziemi. Konsekwencje są takie, że musimy produkować więcej żywności, zużywając mniej zasobów naturalnych oraz intensywnie musimy chronić bioróżnorodność – tłumaczył Bernet.

Antoine Bernet, szef działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji – Bayer
Antoine Bernet, szef działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji – Bayer

3 filary działalności

Jak informował Antoine Bernet, Bayer chce nadal intensywnie rozwijać 3 filary: środków ochrony roślin, hodowlę i nasiennictwo oraz cyfryzację.  W tych segmentach pragnie dostarczać co roku nowe rozwiązania. – Naszym konkretnym celem jest wprowadzenie 15 nowych hybryd rzepaku i kukurydzy do 2023 roku. Uważamy, że jest to kluczem do zrównoważonego rolnictwa i naszym celem jest wprowadzenie najnowszych rozwiązań hodowlanych. Zależy nam, aby rolnik miał do dyspozycji takie odmiany, której jak najlepiej dostosowane są do lokalnych warunków klimatycznych – tłumaczył Bernet.

Nowości w kukurydzy i zbożach kłosowych

Jakie nowości zaprezentowano na konferencji? Szczegóły są dostępne w poniższych materiałach.

Nowe odmiany warzyw

Na konferencji zaprezentowano także nowości marek warzyw De Ruiter i Seminis. Omówiono przede wszystkim portfolio odmian pomidorów malinowych. Szczególnie zwracano uwagę na odmiany Hakumaru, Fujimaru, Yarimarum  Tomimaru Muchoo. Do upraw tunelowych Bayer poleca dwie odmiany pomidorów malinowych marki Seminis: Mei Shuai i PinkID.  W bieżącym sezonie Seminis prezentuje ciekawe rozwiązania odmianowe z zakresu kalafiorów, brokułów, cebuli, marchwi i ogórków.

Cyfryzacja z FieldView Yield Kit

Podczas wydarzenia zaprezentowano także innowacyjne narzędzia cyfrowe do zbierania danych rolniczych.  FieldView, łącznie we współpracy z firmą Farm TRX opracowały innowacyjne rozwiązanie: zestaw do mapowania plonów Yield Kit, który umożliwia zbieranie danych dotyczących plonowania roślin w prosty i niedrogi sposób. W skład zestawu wchodzi odbiornik GPS, optyczne czujniki mierzące wielkość i wilgotność plonu oraz przewody i rozdzielacze kablowe, niezbędne do podłączenia anteny GPS i czujników z rejestratorem danych FieldView Drive.

Rolnictwo zrównoważone do nadal główna strategia firmy

Praktyki rolnictwa zrównoważonego to zarazem oś długoletniej kampanii edukacyjnej firmy Bayer, adresowanej do rolników. Wiodącym tematem inicjatywy „Grunt to Zrównoważenie“ w 2022 roku jest zrównoważona ochrona roślin: dostosowywanie zabiegów ochrony roślin do uproszczeń uprawowych oraz zapobieganie odporności.