Dni Pola to okazja, żeby poznać nowe preparaty, dowiedzieć się więcej o ich działaniu, zaobserwować w praktyce, jak sprawdzają się rozwiązania rekomendowane przez firmę.

– Od samego początku stawiamy na serwis, na jakość produktów, ale również zaplecza i obsługi związanej ze sprzedażą i z całym procesem wprowadzania preparatów na rynek. Stawiamy na chemię, w tym także na chemię między ludźmi, ponieważ wymiana doświadczeń, dobre relacje są bardzo istotne w biznesie – powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu Innvigo, podczas na Dniach Pola 14 czerwca br. w Sobiejuchach w woj. kujawsko-pomorskim zorganizowanych wspólnie przez Innvigo i Danko Hodowlę Roślin.

Tego dnia zaprezentowano pola, na których uprawy traktowano preparatami Innvigo, m.in:

  • regulatory – Regullo 500 EC, Mepik 300 SL, Korekt 510 SL;
  • herbicydy do jesiennej ochrony zbóż – Cevino 500 SC, Adiunkt 500 SC, Arubis 50 SG;
  • herbicydy do rzepaku ozimego – Metax 500 SC, Efector 360 CS, Baristo 500 SC, Zorro 300 SL, Major 300 SL;
  • fungicydy – Atropos 500 EC, Makler 250 SE, Harcer 425 EC oraz Kier 450 SC.

Firma proponuje prawie czterdzieści rożnych preparatów do ochrony roślin i stale zwiększa swoje portfolio. Nowość w ofercie stanowią fungicydy kilkuskładnikowe Harcer i Kier. Ponadto wśród ostatnio zarejestrowanych przez Innvigo znalazł się herbicyd do stosowania w burakach cukrowych Solider oraz Henik Extra 040 OD przeznaczony do kukurydzy.

Do oferty dołączyła także zaprawa zbożowa Madron 50 FS. Kolejnych rejestracji można spodziewać się np. dla kukurydzy. W przyszłym roku w ofercie znajdą się wieloskładnikowe preparaty doglebowe oraz wieloskładnikowe preparaty nalistne do stosowania powschodowego. Kolejny obszar działań firmy stanowią rozszerzenia rejestracji wprowadzonych już na rynek produktów – m.in. regulatora Mepik 300 SL i insektycydu Los Ovados 200 SE.

W doborze preparatów pomocne będą programy ochrony, które opracowali specjaliści firmy.
– Każde pole jest inne, ma inne potrzeby, jeśli chodzi o dobór substancji. Mając szeroką ofertę herbicydów do stosowania w rzepaku, przygotowalismy w tym roku cztery pakiety do zabiegów przedwschodowych, powschodowych oraz sekwencyjnych pod nazwą Zorro – powiedział Marcin Bystroński, menedżer ds. upraw rolniczych Innvigo.