Fundamentum 700 WG jest to mieszanina fabryczna trzech substancji czynnych: tribenuronu metylu + metsulfuronu metylu + florasulamu, które należą do grupy inhibitorów działania enzymu syntetazy acetylomleczanowej (ALS). Preparat pobierany jest przez liście chwastów, hamuje podział komórek stożka wzrostu i wstrzymuje wzrost i rozwój chwastów.

Herbicyd został zarejestrowany do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach. Działa m.in. na: dymnicę pospolitą, ostrożeń polny, rumianek pospolity, mak polny, chabra bławatka, gwiazdnicę pospolitą, samosiewy rzepaku, przytulię czepną, marunę bezwonną, komosę białą.

Pierwsze objawy działania chwastobójczego widoczne są po kilku dniach, a zamieranie chwastów następuje w ciągu 2-4 tygodni od zastosowania. Najwyższą skuteczność działania uzyskuje się stosując herbicyd na młode, intensywnie rosnące chwasty (do fazy BBCH 16). Spadki temperatury poniżej 5°C w ciągu 4 dni po zabiegu mogą powodować obniżenie skuteczności herbicydu także susza, opady deszczu w trakcie lub wkrótce po zabiegu.

Zalecany jest jednorazowo w dawce 30 g/ha lub w dawce 25 g/ha razem z adiuwantem Asystent w ilości 0,1 l/ha. Herbicyd stosuje się od początku krzewienia do fazy liścia flagowego (BBCH 21-39) w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i życie. W zbożach jarych: pszenicy jarej, jęczmieniu jarym od początku krzewienia do fazy drugiego kolanka (BBCH 21-32).

INNVIGO informuje, że herbicyd powinien trafić do sprzedaży w najbliższym czasie.