Kurcząca się pula dostępnych substancji czynnych, czy zmniejszający się zakres ochrony gatunków uprawnych, a także zwalczanych agrofagów (zawężone etykiety rejestracyjne) prowadzą do wielu negatywnych konsekwencji.

Na skutek braku rotacji grup chemicznych i substancji szerzy się zjawisko nabierania odporności przez zwalczane agrofagi. Skuteczność ochrony może maleć.

W obliczu takich następstw nasuwa się pytanie, jak rolnik powinien podchodzić do strategii ochrony swoich upraw? – Zdaniem prof. Marka Korbasa z Instytutu Ochrony Roślin, w tej coraz trudniejszej sytuacji do ochrony roślin należy podjeść kompleksowo i w tym zakresie nieustannie pogłębiać wiedzę. Ochrona roślin to nie tylko substancje czynne, to także świadome działania, które ostatecznie podnoszą efektywność zabiegu ochrony roślin.

Co to w praktyce konkretnie oznacza? Zapraszamy na wykład prof. Marka Korbasa z Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu:, „Jak chronić uprawy przy ograniczaniu substancji czynnych?, który będzie miał miejsce podczas 7. edycji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie”.

Konferencja się odbędzie 7 listopada w Global Expo ul. Modlińska 6D w Warszawie.

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś! Zapraszamy!