Z końcem listopada 2014 r. wygasła rejestracja środków zawierających karbendazym. Firmy produkujące fungicydy oparte na tej substancji czynnej, nie przedstawiły dokumentacji potrzebnej do przedłużenia stosowania tych preparatów, dlatego w przyszłym roku one zniknął z rynku.

Termin ważności środków wygasł bowiem 1 grudnia 2014 r., przez sześć miesięcy od tej daty obowiązuje okres na zużycie istniejących zapasów środków ochrony roślin dla sprzedaży i dystrybucji - potrwa to do 31 maja 2015 r. Z kolei przez kolejny rok trwa okres na zużycie istniejących zapasów preparatów dla unieszkodliwiania, przechowywania i stosowania, a więc do 31 maja 2016 r.

W rejestrze można znaleźć osiem propozycji zawierających karbendazym. W dwóch z nich jest to jedyna substancja czynna, w sześciu w połączeniu z innymi substancjami takimi jak: prochloraz, propikonazol, tiuram i siarka.

W zależności od konkretnego produktu, można je stosować w uprawie zbóż ozimych i jarych, a także w rzepaku ozimym i jarym. Chronią one łan przed np. takimi chorobami jak (wybrany preparat): mączniak prawdziwy, łamliwość podstawy źdźbła, sucha zgnilizna kapustnych, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, fuzarioza kłosów, pleśń śniegowa, czy zgorzel siewek.